Öötaevas peidab endas rohkesti huvitavat ja põnevat vaatamiseks ning fotokaamera abil on võimalik näha veel palju enamat kui palja silmaga. Selleks, et kõik need huvitavad nähtused ilusasti pildile püüda, tuleb tunda nii ööfotograafia kui taevalaotuse iseärasusi ja just seda on võimalik õppida aprilli alguses Järvamaal toimuval kahepäevasel ööfotokoolitusel ööfotograaf Martin Marki juhendamisel.

2015-08-23-sitamäe-8982-web2015-07-31-lp-4052-web2015-08-17-StarStaX_luhametsa-8275-luhametsa-8354_gap_filling-web

 

 

 

 


 Koolituse teemad:

  • Ööfoto iseärasused ja vajalik varustus, et oleksid valmis öist ilu pildile püüdma.
  • Pimedas kaamera seadistamine ja fokusseerimine, et pildid tuleksid teravad ja ilusad.
  • Algteadmised taevas toimuva kohta, et oskaksid õigel ajal õiges kohas olla.
  • Kuidas pildistada tähistaevast, Linnuteed, tähtkujusid, virmalisi, tähetriipe, kuud, helkivaid ööpilvi, iriidiumi sähvatusi, meteoriite ja kõike muud taevas nähtavat, et oleksid igaks olukorraks valmis.
  • Kuidas valgusmaalinguid teha ja pildile püüda, et ka pilves öödel oleks tegevust.
  • Kuidas kasutada teleskoopi, et saada pildile süvataeva objekte.
  • Algteadmised ööfotode töötlemise kohta, et oskaksid oma kaamerast viimast võtta.


Koolituse esimesel päeval jagan teadmisi ööfotograafiaks vajaliku varustuse ja selle kasutamise kohta.
Vaatame, kuidas kaamerat pimedas seadistada ja millega peaks arvestama erinevate öötaeva objektide (virmalised, Linnutee, Iridiumi sähvatused, tähtkujud jne) pildile püüdmisel. Osalejad saavad teadmisi ja nippe selle kohta, kust leida vajalikku infot ja kuidas õigel ajal õiges kohas olla ning see hetk pildiks vormistada. Lisaks vaatame, mida ja kuidas pildistada siis, kui taevas on pilves. Teeme tutvust öise time-lapse fotograafiaga ja valgusmaalingute võimalustega. Kahe koolituspäeva vahel õhtul ja öösel rakendame õpitut praktikasse nii palju kui võimalik ja nii palju kui ilm lubab – selleks ajaks on olemas ettekujutus asja teoreetilisest poolest ning nappi pildistamise aega ei pea enam info otsimisele ja huupi katsetamisele kulutama.

Koolituse teisel päeval keskendume fototöötlusele. Vaatame osalejate varem tehtud ööfotosid ja eelmisel õhtul/ööl tehtud fotod. Analüüsime neid ning harjutame nende peal töötlemist, näitan ette enda tavapärasemad töötlusvõtted. Vaatame, kuidas teha tähetriibu pilte, kuidas pilte müra vähendamiseks kokku liita, kuidas panna kokku time-lapse videosid jne.


Tagasiside eelmisele kahepäevasele ööfoto koolitusele:

Peale koolitust olen nakatunud ööpildistamise pisikuga 🙂 See juba iseenesest annab märku sellest, et koolitus on läinud asja ette. Kui varem pildistasin loodust juhuslikult (reisid, jne), siis nüüd olen hakanud ootama pilvituid öid ja valgel ajal ringi liikudes uurima tähelepanelikumalt ümbritsevat loodust, et leida mõni kena koht öiseks pildistamiseks. Seega võin öelda, et olen leidnud uue hobi 🙂 Soovitan kindlasti seda koolitust ka teistele.
– Jaan Štein

Osalesin Martini ööfoto koolitusel 2015. aasta novembris ja mul on öelda vaid kiidusõnu. Koolitus oli väga hästi korraldatud (nii koolituseelse infovahetuse kui kohapealse ajakava suhtes) ja sisult väga põhjalik. Käsitlemist leidsid vist küll kõik teemad, mis vähegi ööfotograafile huvi võiksid pakkuda. Ja isegi pilves ilm ei seganud üritust, sest seda lõbusam sai koolituse valgusmaalingu osa. Soovitan soojalt koolitust nii pühapäevafotograafile kui ka tõsisemale ööfotograafia harrastajale!
– Evelin Vares

Ööfotokoolitus oli minu jaoks suurepärane. Mulle meeldis, et see oli korrapäraselt üles ehitatud ja väga inforohke. Meeldiv seltskond vaikses looduslikus kohas lisas väikese puhkusetunde juurde. Soovitan Martini koolitust kõigile ööfotograafia huvilistele!
– Eliisa Tammeorg


Koolituse hind: 169 € (sisaldab lisaks koolitusele majutust kolmestes tubades, lõunasööki, õhtusööki, hommikusööki, kohvipause ja sauna kasutamist)

Kohtade arv on piiratud!

Sihtgrupp: kõik ööfotohuvilised, kes soovivad teemast rohkem teada saada

Koolitaja: ööfotograaf Martin Mark

oofotograaf-martin-markÖöfotograaf Martin Mark on aastaid tegelenud öiste maastike, Linnutee ja virmaliste pildistamise ning valgusmaalingutega. Suure tunnustuse pälvis Martini foto Linnuteest koos Iridiumi sähvatusega, mis valiti 2. septembril 2015 NASA astronoomia päevapildiks.
Lisaks on Martinil olemas 6-aastane täiskasvanute koolitamise kogemus. See kindlustab, et koolitus on efektiivne ning üles ehitatud süsteemselt, asjatundlikult ja osalejatega arvestavalt.

 

Toimumiskoht: Kallisaba puhkekeskus, Mägede küla, Albu vald, Järvamaa

Ajakava: Koolitusega alustame 9. aprillil kell 10.30, kogunemine alates 10.00. Lõpetame 10. aprillil 13-14 paiku.

Võta kaasa kogu oma fotovarustus, võimalusel sülearvuti ja soojad riided ning jalanõud, et õues tegutsedes külm ei hakkaks.

Lisainfo: Martin Mark | martin@revolutsioon.ee | +372 565 5410


Soovin infot tulevaste koolituste kohta

Nimi *

E-post *

 

 

 

 

 

 

 

 


Toetajad:

logo-minuprint teleskoop.ee


 

Veel tagasisidet eelnevatele koolitustele:

File 08-11-15 16 06 55