Laupäeval 1. aprillil kell 10.30–13.30 toimub Mellini puhkekeskuses hobiastronoomia kevadpäevade raames kõigile huvilistele avalik “Langevate tähtede pildistamise koolitus”.

Pilt Iridiumi sähvatusest – Sähvatus ja galaktika. APOD 2. september 2015

Öötaevas võluvad meid lisaks kõigele muule ka sündmused, mida näeme ainult väga lühikese aja jooksul. Kõige tuntumad neist on meteoorid ehk langevad tähed, mille nägemine alati rõõmustama paneb, aga mille pildistamine on nende ettearvamatu ja kiire langemise tõttu keeruline. Siiski on võimalik õigel ajal õiges kohas olles nende pildile püüdmise tõenäosust suurendada.

Lisaks on öötaevas näha objekte, mille nähtavale ilmumist on võimalik sekundi täpsusega ette teada – näiteks Iridiumi sähvatused, mida me varsti enam tänu uutele satelliitidele ei näegi. Seega on viimane aeg teha endale selgeks, kuidas neid näha ja pildistada.

Meie peade kohal ilmub vahel nähtavale ka rahvusvaheline kosmosejaam, mis kihutab Maa orbiidil ja mille nähtavale ilmumine on samuti võimalik varem kindlaks teha, et seda siis pildistada.

Koolitusel:

• Teeme selgeks ööpildistamise algtõed

• Vaatame, millal on parim aeg meteoore pildile püüda ning kuidas seda teha

• Õpime varsti taevast kaduvaid Iridiumi sähvatusi leidma ning pildistama

• Õpime rahvusvahelise kosmosejaama ülelende leidma ja jäädvustama

 

Koolitus toimub 1. aprillil kell 10.30–13.30
Mellini puhkekeskuses Viljandimaal

 

Koolituse hind on kuni 15. märtsini 30 eurot ja alates 16. märtsist 40 eurot.

Koolituse eest saab tasuda ülekandega OÜ Revolutsioon kontole EE257700771001307468

Selgitusse märgi palun Mellini koolitus ja osaleja nimi

 

Koolitajateks on ööfotograaf Martin Mark ja astronoom Taavi Tuvikene


Taavi Tuvikene
on astronoom ja fotograaf, Tartu Observatooriumi teadur. Aktiivse popularisaatorina on Taavi esinenud ettekannetega paljudel astronoomiahuviliste kokkutulekutel ja Tartu Tähetorni loengutel ning viinud läbi vaatlusõhtuid.


Ööfotograaf Martin Mark on aastaid tegelenud öiste maastike, Linnutee ja virmaliste pildistamise ning valgusmaalingutega. Suure tunnustuse pälvis Martini foto Linnuteest koos Iridiumi sähvatusega, mis valiti 2. septembril 2015 astronoomia päevapildiks.

 

Taavi on varasemalt õpetanud huvilistele astrofotograafiat ning Martin on läbi viinud ööfotograafia koolitusi. Üheskoos on nad läbi viinud Linnutee ja tähejälgede pildistamise koolitused.

Registreerumine:

Nimi

E-post

Ettevõtte nimi

 

Asukoht:

Lisainfo

Taavi Tuvikene | taavi@selgetaevas.ee | +372 5665 4732

Martin Mark | martin@revolutsioon.ee | +372 565 5410