Öötaeva saladused:
ettekanne öötaevas nähtavatest objektidest ja nähtustest

Otsid oma üritusele põnevat ja harivat tegevust? Soovid õppida öötaevast ja seal näha olevaid objekte ning nähtuseid paremini tundma? Soovid näha kohaliku ööfotograafi ja astronoomiahuvilise fotosid ja kuulda jutte öösel pildistamisest?

Öötaeva saladused on põnev, hariv ja mitmekesine kõigile sobiv programm, kus õpid tundma öötaevas näha olevaid objekte ja nähtuseid ning seejuures näed ilusaid ööfotosid ja videosid ning kuuled ööfotograafi lugusid.

Tegemist on väga paindliku programmiga, mille sisu, kestust ja raskusastet saab valida vastavalt üritusele ja osalejate soovile:

  • Programmi kestus võib olla 30 minutist mitmete tundideni.
  • Sobib nii lastele kui täiskasvanutele.
  • Fookuse saab seada kas öötaeva nähtuste selgitamisele ja näitamisele, õpetamisele, millal ja kuidas huvitavaid nähtuseid vaadelda, ööfotograafiale, lugude ja legendide jutustamisele, võimaluse korral ka teleskoobiga vaatlemisele või kõike kokku kombineerida.

Esitluse teemadeks on sissejuhatus öötaevasse, tähistaevas ja Linnutee, Kuu, virmalised, helkivad ööpilved, langevad tähed ehk meteoorid, satelliidid, Iridiumi sähvatused, rahvusvaheline kosmosejaam ISS, tähtkujud, süvataevaobjektid, tehisvalgus ja valgusmaalingud.

Selge õhtu korral saab peale esitlust minna õue ja vaadata koos tuntumaid tähti-tähtkujusid, rääkida nendega seonduvaid legende ja lugusid. Kui veab, on võimalik näha ka mõnda Iridiumi sähvatust või siis näiteks rahvusvahelise kosmosejaama ülelendu, miks mitte ka virmalisi või suvisel ajal helkivaid ööpilvi. Võimalusel uurime ka teleskoobi ja binokliga Kuud ja planeete, kui need parasjagu taevas juhtuvad olema.

Koostan täpselt teile sobiva programmi!

Võta ühendust

Tõraveres astrofotoklubi avaüritusel

Tõraveres astrofotoklubi avaüritusel

Kogupere teaduspäeval tõusvat Kuud uurimas

Välismaalastele meie öötaevast tutvustamas

Tartu Tähetornis teadusfotode konkursi lõpuüritusel

Tartu Tähetornis teadusfotode konkursi lõpuüritusel

Teenused

Näitan oma pilte ja time-lapse’i videosid, räägin nende saamislugusid ja jagan näpunäiteid, kuidas ise öösel pilti teha. Vaata täpsemalt ->
Öötaevas peidab endas rohkesti huvitavat ja põnevat vaatamiseks ning fotokaamera abil on võimalik näha veel palju enamat kui palja silmaga. Selleks, et kõik need huvitavad nähtused ilusasti pildile püüda, tuleb tunda nii ööfotograafia kui taevalaotuse iseärasusi ja just seda on võimalik õppida erinevatel ööfotokoolitustel. Vaata täpsemalt ->
Valgusest maalitud maagia. Huvitav ja teistmoodi põnev tegevus üritustel või maagilised ilupildid. Vaata täpsemalt ->
Erilised ööfotod inimestest, hoonetest, autodest vm, mille taustaks tähistaevas, Linnutee, helkivad ööpilved, virmalised või muud taevased nähtused. Vaata täpsemalt ->
Huvitavad ja põnevad videod, millega on võimalik mitmeid tunde mõne sekundi sisse mahutada. Vaata täpsemalt ->
Teen silmapaistvaid 360° panoraamfotosid ja nendest koostatud virtuaaltuure. Vaata täpsemalt ->

Viimased blogipostitused

Telli foto endale seinale

VAATA KOGU VALIKUT

Ööfotograaf Martin Mark
Ööfotograaf ja koolitaja Martin Mark

Soovid piltide või teenuste kohta täpsemalt küsida?

Saada sõnum FB Messengeri või kõrvaloleva vormi kaudu. Kirjuta martin@matugraphy.com või helista +372 565 5410

Sinu e-post

Sinu küsimus või soov