Kui taevas on selge, võib sel kuul vaadelda Jupiteri, mis hakkab iga päevaga järjest varem tõusma ja on veebruariööde kõige silmapaistvam objekt. 23. veebruaril on Kuu ja Jupiter taevas peaaegu kõrvuti. Täiskuu saabub 22. veebruaril.
Hommikutundidel kerkib nähtavale ka teisi planeete. Kõige varem, umbes kella kolme paiku, hakkab kagutaevas paistma Marss. Mõni tund hiljem järgneb talle Saturn, mis jääb madalale horisondi kohale. Veenus ja Merkuur tõusevad juba koos Päikesega. Veenus on piisavalt ere planeet ja seda võib olla võimalik näha veel ka koos tõusva Päikesega.
Tähtkujudest ja asterismidest (tähepaigutused, mis ei ole ametlikud tähtkujud) on õhtuti endiselt hästi nähtavad Orion, Kaksikud, Veomees, Suur Peni, Väike Peni ja Sõnn ning nende tähtedest moodustuv Talvekuusnurk. Need talvetaeva kuulsaimad tähtkujud hakkavad aga kesköö lähenedes juba madalamale langema ning kuu lõpuks on Orion juba enne südaööd horisondi taha loojunud. Orioni ja Talvekuusnurga kohta loe jaanuari öötaeva ülevaatest.
Veebruaris tasub tutvust teha veel Perseuse tähtkujuga, mis jääb õhtuti otse meie peade kohale. Selle heledamaid tähti kutsus vanarahvas küünlapäeva tähtedeks. 2. veebruar ongi ju küünlapäev. Perseuse tähtkuju leiab lihtsasti üles teda ümbritsevate objektide järgi. Perseusest lõunas on Plejaadide hajusparv ehk Sõel, idas Kapella ehk Jõulutäht ja läänes Andromeeda udukogu.
Perseuse tähtkuju heleduselt teine täht Algol, mis tähendab Araabia keeles saatanat, on muutlik täht, mis kaob iga kolme päeva tagant taevast. Täht ise siiski kuhugi ei kao, aga selle ette tuleb tema kaaslane, mis tekitab varjutuse. Varjutus kestab kokku 7 tundi, mille vältel täht algul tuhmub (heledus väheneb umbes kolm korda) ja seejärel kasvab uuesti endise heleduseni. Astronoomia.ee andmetel on veebruaris võimalik neid varjutusi jälgida järgmistel aegadel: 4.02 (kõige varem kell 23.42), 7.02 (20.31), 10.02 (17.20) ja uuesti kuu lõpus: 22.02 (5:36), 24.02 (01:26) ning 27.02 (22.15).
Noorkuu on 9. veebruaril ja seega on parim aeg võimalikult paljude tähtede pildile püüdmiseks 4.-14. veebruarini, kui Kuu ei sega.
Alates veebruarist lükkame astronoom Taavi Tuvikesega käima igakuise astrofotoklubi. Kui sind huvitab, mis taevas toimub ja kuidas seda jäädvustada, siis tule kindlasti 10. veebruaril Tõraverre klubi avamisüritusele. Vaatame üle silmapaistvad Eestis ja mujal maailmas tehtud astronoomiapildid, tutvustame astrofotograafia raamatuid, tarkvara ja tehnikat. Selge ilmaga saab pärast tubast koosviibimist teleskoobiga tähistaevast vaadelda ja pildistada. Täpsem info ürituse kohta siin: http://www.selgetaevas.ee/astrofotoklubi/